Haberler

Temmuz Haberlerimiz

Thursday, 11 August 2022, 6:41 PM

Lider Yapı Öğretmenleri Projesi Açılış Toplantısı Gerçekleştirildi

Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı kapsamında yer alan Lider Yapı Öğretmenleri Projesi Açılış Toplantısı Başkanımız Sn. Süreyya Erkan’ın da katılımıyla 28 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirildi. 

Proje kapsamında inşaat teknolojileri alanında görev yapan meslek öğretmenlerinin niteliklerinin artırılması ve sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün desteklenmesi hedefleniyor.  


ODAP Açılış Konferansı Düzenlendi

Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Teknik Destek Projesi (ODAP), Açılış Konferansı Başkanımız Sn. Süreyya Erkan’ın da katılımıyla 26 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Projenin YouTube kanalından da canlı olarak yayınlanan konferansta "Türkiye'de Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranları", "Avrupa Birliği'nde Erken Okul Terki" konulu sunumlar yapıldı. “Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranları” konulu bir panel düzenlendi.

Başkanımızın açılış konuşmasında vurguladığı üzere proje süresince toplamda 15 bin kişiye ulaşılarak ortaöğretime devam ve kayıt oranlarının artırılmasına destek olunuyor.


AB Destekli Hibe Projelerinin Yönetimi ve İzlenmesi Konulu Eğitim Verildi

Projelerin verimli ve etkin bir şekilde yönetilip uygulanması amacıyla düzenlenen eğitim 19 – 20 Temmuz 2022 tarihlerinde Proje Faydalanıcısı Kurumlarımıza yönelik olarak Ankara’da gerçekleştirildi.

Eğitim kapsamında katılımcılar projelerin yönetimi ve izlenmesi için gerekli konular hakkında bilgi sahibi oldu.