Haberler

Aralık Haberlerimiz

Monday, 9 January 2023, 2:56 PM

İESP SOP Projeler Fuarı Çekiliş Kazananları Belli Oldu. 

ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde, 17 Kasım 2022 tarihinde çok sayıda projemizle bir araya geldiğimiz fuar kapsamında hediye çekilişi düzenlendi. 

Instagram hesaplarında, fuar alanında çekilen fotoğrafları paylaşarak Instagram hesabımızı takip eden ve etiketlerimizi kullanan katılımcılar arasında yapılan çekilişte toplamda 6 katılımcıya sürpriz hediyeler verildi. Sonuçlar ise 14 Aralık 2022 tarihinde İKG PRO sosyal medya hesapları üzerinden duyuruldu. Kazanan katılımcılarımız hediyelerini teslim aldı.  

Kadın Girişimcilere Ödülleri Verildi.

TRC3 Bölgesinde Genç İstihdamının Teşviki Projesi kapsamında yürütülen 2.Girişimcilik Yarışması Ödül Töreni, Batman Valisi Sayın Ekrem CANALP, Başkanımız Sayın Süreyya ERKAN ve Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Ahmet ALANLI'nın katılımlarıyla Batman Üniversitesi ev sahipliğinde 1 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşti.

Toplamda 100 kadın girişimcinin başvuru yaptığı yarışmada ödül almaya hak kazanan 4 kadın girişimciye çeşitli eğitim ve staj imkanları sağlanacak. 

EDU-CARE Projesi Kapanış Konferansı Gerçekleştirildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürütülmekte olan Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projemizin (EDU-CARE) Kapanış Konferansı 14 Aralık 2022 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Prof. Dr. Vedat BİLGİN'in açılış konuşmalarını gerçekleştirdiği konferansa paydaş kurum ve kuruluşların temsilcileri katılım sağladı.

Başkanlığımızın Sözleşme Makamı olduğu ve Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde uygulanan proje ile kadınlara toplamda 24 milyon avro destek aktarılarak kayıtlı istihdam oranının artırılması ve çocuk bakıcılığı sektöründe eğitimli olarak çalışmanın yaygınlaştırılması amaçlanmıştır.

Türkiye’de Metal Sektörü İçin Sınav ve Belgelendirme Merkezi’nin Kurulması Projesi Kapanış Toplantısı Düzenlendi.

İstanbul Sanayi Odası tarafından yürütülmekte olan Türkiye’de Metal Sektörü İçin Sınav ve Belgelendirme Merkezi’nin Kurulması Projemizin Kapanış Toplantısı 15 Aralık 2022 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Başkanımız Sayın Süreyya ERKAN'ın açılış konuşmalarını gerçekleştirdiği toplantıda mesleki eğitimin önemi vurgulandı.

Başkanlığımızın Sözleşme Makamı olduğu proje ile eğitim ve istihdam arasındaki bağlantının güçlendirilmesine, nitelikli ve sertifikalı işgücünün arttırılmasına ve MYK ile uyumlu Mesleki Belgelendirme sisteminin geliştirilmesine katkıda bulunuldu.

İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Hibe Programı Raporlama Eğitimi Verildi.

İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Hibe Programı Raporlama Eğitimimiz 16 Aralık 2022 tarihinde sona erdi. 

Başarıyla geçen 2.5 günlük eğitim ile katılımcılarımız rapor hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi sahibi oldu.

Denetçilerimize Yönelik Eğitim Düzenlendi. 

Hibe projelerimizde harcama denetim raporunu hazırlayan denetçilerimize yönelik “Hibe Projelerinde Harcama Doğrulama Eğitimi” 26 Aralık 2022 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Başkanımız Sn Süreyya ERKAN'ın açılış konuşmalarını yaptığı eğitime Türkiye'nin dört bir yanından 70 kadar denetçi katılım sağladı.

Eğitim genel olarak hibe projelerinde bütçe yönetimi, denetçilerin rolü ve usulsüzlük bildirimleri gibi konular ele alındıktan sonra soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.