Haberler

Proje Yönetimi ve İzlemede Bilgi ve Farkındalık Artırılıyor

Tuesday, 8 March 2022, 11:11 AM

Projelerin Yönetilmesi ve İzlenmesi Eğitimi, Bakan Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Lutfihak Alpkan ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Ekonomi ve Sosyal Kalkınma Bölümü Başkanı ve 1. Müsteşarı Sayın Angel Gutierrez Hidalgo’nun eş başkanlığında düzenlenen bilgilendirme toplantısıyla 22 Şubat 2022 tarihinde başladı.

Başkanımız Sayın Süreyya Erkan’ın moderasyonunda gerçekleşen iki günlük eğitimin ilk oturumu, proje uygulayan ve ulusal çapta faaliyet gösteren kamu kurumlarının üst düzey kıdemli yöneticilerine yönelik olarak düzenlenen toplantı ile başladı. Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Millî Eğitim, Aile ve Sosyal Hizmetler ve Dışişleri Bakanlıklarının yanı sıra İŞKUR, MYK, SGK, TRT ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonunun yönetici ve uzman kadrolarından katılım sağlandı. AB destekli projelerde operasyon düzeyinde programlama, ihale ve uygulama süreçleri, proje sözleşmeleri gibi konular masaya yatırıldı. Sonraki oturumlarda ise izleme ve raporlamalar hakkında teknik sunumlar yapıldı.

Ülkemiz ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Başkanlığımızın Sözleşme Makamı olduğu İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Sektörel Operasyonel Programı (İESP SOP) altındaki operasyon ve projelerin daha etkili ve verimli şekilde hazırlanıp uygulanmasını hedefleyen eğitimlerle bilgi ve farkındalığın en üst düzeye getirilmesi amaçlanıyor.