Haberler

Nisan Haberlerimiz

Saturday, 30 April 2022, 11:05 AM

6. Proje Yönlendirme Komitesi Toplantısı Gerçekleştirildi

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından proje faydalanıcılarına yönelik olarak sağlanan eğitim ve danışmanlık hizmetleri kapsamında yürütülen İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Sektörel Operasyonel Programı Teknik Destek Projesi’nin 6. Yönlendirme Komitesi Toplantısı tüm Operasyon Faydalanıcılarının katılımıyla gerçekleştirildi. 

Millî Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Dicle Kalkınma Ajansı ve Fırat Kalkınma Ajansı’ndan temsilcilerin katıldığı toplantıda projedeki hem son altı aya ait ilerlemeler hem de geleceğe yönelik planlar aktarıldı. Görüşlerin ve değerlendirmelerin alınmasının akabinde gelecek toplantı tarihinin belirlenmesiyle etkinlik sona erdi. 

Aylık Değerlendirme Toplantısı İlk Defa Yeni Hizmet Binasında Yapıldı 

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Sn. Süreyya Erkan ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Sn. Angel Gutierrez Hidalgo'nun eş başkanlıklarında, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı ve Başkanlığımız temsilcilerinin katılımları ile Aylık Değerlendirme Toplantısı Başkanlığımızın hizmet binasında 13 Nisan tarihinde gerçekleştirildi. Aylık Değerlendirme Toplantısı yeni hizmet binamızda ilk kez düzenlenmiş oldu. 

Sn. Erkan Katılım Öncesi Mali Yardımları Sektör Özelinde Değerlendirdi

ROM Projesi kapsamında hazırlanan Katılım Öncesi Mali Yardımlar konulu röportajda T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Sn. Süreyya Erkan, İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar sektörü özelinde Katılım Öncesi Mali Yardımları değerlendirdi. 

Kurumun görevlerine ve yürütülen projelere yönelik soruları yanıtlayan Sn. Erkan, Programın amaçlarını “Kayıtlı istihdamın artırılmasını, nitelikli iş gücü piyasasını teşvik etmeyi, kalkınmayı destekleyen eğitim sistemini güçlendirmeyi ve sosyal kapsayıcılığı artırmayı hedefliyoruz” şeklinde ifade etti. Röportajın tamamına sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.