Haberler

Haziran Haberlerimiz

Thursday, 21 July 2022, 4:20 PM

Bir Eğitim Daha Tamamlandı

Teknik Destek Projelerinin Yönetimi ve İzlenmesi Eğitimimiz 1-2 Haziran 2022 tarihleri arasında proje paydaşlarının ve eğitmenlerimizin katılımıyla Ankara’da çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İESP SOP altındaki operasyon ve projelerin daha etkili ve verimli şekilde hazırlanıp uygulanması amacıyla mevcut ve potansiyel paydaş kurum ve kuruluş temsilcilerine yönelik olarak düzenlenen eğitim 2 gün sürdü.

Eğitim kapsamında katılımcılar projelerin etkin bir şekilde yönetilmesi ve uygulanması konularında bilgilendirildi. 

Program katılımcıların sorularının cevaplandırılmasının ardından sona erdi. 

NEET PRO Açılış Töreni Düzenlendi.

"Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler için İş Gücü Piyasası Destek Programı"nın (NEET PRO) Açılış Töreni 9 Haziran 2022 tarihinde düzenlendi.   

Bakan Yardımcımız Sn. Prof. Dr. Lutfihak ALPKAN, Başkanımız Sn. Süreyya ERKAN, İŞKUR Genel Müdürü Sn. Oğuz Kaan Güldoğan ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı ve 1. Müsteşar Sn. Angel Hidalgo Gutierrez’in açılış konuşmalarıyla başlayan konferansa pek çok kamu kurum ve kuruluşundan temsilciler katıldı.

Etkinlikte NEET kavramının tanımı ve kapsamı, NEET’lere yönelik iş gücü piyasası verileri ve NEET PRO altında yürütülen çalışmaları içeren bir sunum gerçekleştirildi.

Sunumun ardından tören katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi. 

Proje kapsamında binlerce gence ulaşılarak, istihdamın ve iş gücüne katılımın artırılması hedefleniyor. Türkiye İş Kurumu’nun gençlere yönelik politika geliştirme ve uygulama kapasitesi destekleniyor.